CARPINUS (BETULACEAE) Gürgen

CARPINUS (BETULACEAE)
Gürgen

Yaprağını döken bu ağaç, kirece dayanıklıdır ve kuraklığı sevmez.

CARPINUS BETULUS


   8-12 m yüksekliğinde bir ağaçtır. Genellikle bahçelerde doğal gelişmiş formunda yer almaz. Aslında, budamaya çok dayanıklı bir ağaç olduğundan, büyük canlı çitlerin, yeşil perdelerin oluşturulmasında ve alle kenarlarında kullanılır. Yeşil renkli güzel bir yapraklanması vardır. Yaprak kenarları dişli ve tırtıklı, üzerindeki ikincil damarlar ise birbirlerine paraleldir. Yapraklar sonbaharda çok hoş, sarı bir renk aldıktan sonra, kahverengine döner ve genellikle ilkbahara kadar bitkinin üzerindedir.


CARPINUS BETULUS ‘FASTIGIATA’=’PYRAMIDALIS’


   8-10 m yüksekliğinde bir ağaçtır. Oldukça düzenli piramidal formda, yoğun yapraklı, dik duruşlu bir ağaçtır. Genellikle tek başına ya da İtalyan kavaklarında  olduğu gibi, etkili rüzgar perdelerinin oluşturulmasında kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com