BOUNGAINVILLEA (NYCTAGINACEAE) Begonvil, gelin duvağı

BOUNGAINVILLEA (NYCTAGINACEAE)
Begonvil, gelin duvağı

Herdem yeşil.


Nisan'dan Ekim'e kadar çiçeklidir.
Az dayanıklıdır.

   Boungainvillea, dikenli sürgünleri 6-8 m ve daha fazla uzayabilen, gür ve sarınıcı bir çalıdır. Küçük oval yaprakları vardır. Belirsiz çiçekleri, her biri canlı renklerdeki brahtelerle bağlanmış, üçlü gruplar halinde yer alırlar. Brahteler çiçeklenmeye zengin ve görkemli bir etki kazandırırlar. En çok kullanılan çeşitleri şunlardır:


Sanderiana: Mor-Kırmızı çiçekli, en dayanıklı çeşididir.


Crimson Lake: Lal rengli çiçeklidir.


   Bougainvillea’lar, dış mekanlarda toprakta dayanıklıdırlar. Ve her zaman bol güneşli bir ortamda duvara karşı dikilirler.
Bu yüzden bu çalı, diğer bölgelerde, güney ve güneydoğu bakılı terasları, Haziran – Ekim ayları arasında süslemek amacıyla saksılarda yetiştirilir. Ekim'de bitkiler, 6-7 derece sıcaklıktaki, aydınlık bir iç mekana alınırlar. Bougainvillea’lar için önerilen toprak karışımı, eşit oranlarda katılacak, funda toprağı, gübreli toprak ve katıksız topraktan oluşur.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com