TRADESCANTIA VIRGINIANA (COMMELINACEAE)

TRADESCANTIA  VIRGINIANA (COMMELINACEAE)
Çok yıllık

 

   Az sayıda yumuşak sürgüne sahip, 60 cm’lik bir bitkidir. Yaprakları mızrağımsı şekillidir. Mavi-mor renkli çiçekleri, her sürgünün ucunda şemsiye şeklinde kurullar oluşturur. Çiçeklenme Mayıs'tan Haziran sonuna kadar sürer.

 

Dikkat çekici özelliği: Çok dayanıklı bir bitki olmasıdır.

Toprak ve ışık isteği: Her türlü güneş alma konumunda, her çeşit toprakta yetişir.

Üretimi: Sonbaharda ya da ilkbaharda, kök ayrımıyla kolayca çoğaltılabilir.  Ayrılan parçalar, aralarında  50 cm bırakılarak toprağa dikilir.

Uygulama alanı: Son derece kuvvetli olan ve  az bakım gerektiren bu bitki, genellikle kış çiçeklenmesine sahip diğer çok yıllıklarla birlikte ve çalı yastıklarının kenarlarında kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com