SPARAXIS TRICOLOR (IRIDACEAE)

SPARAXIS TRICOLOR (IRIDACEAE)
Soğanlı

 

Dikkat çekici özelliği: Başak şeklinde kurullar oluşturan, beyazdan koyu kızıla dek çeşitli renklerdeki çiçekleri, 30-40 cm uzunluğundaki saplarca taşınır. 25-30 cm’lik dar yapraklanma ise koyu yeşil renklidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Hafif yapılı, kumlu, zengin ve iyi drene olan topraklarda, güneşli konumlarda yetişir.

 

Üretimi: Soğanları, sonbaharda ya da ilkbaharda, 10 cm derinliğe dikilir. Soğuktan hoşlanmayan bitkiler olduklarından, soğanların kışın topraktan çıkarılmaları ya da donlardan korunmak için (istenildiği zaman içeri alınabildiği için) saksılarda yetiştirilmeleri gerekir.

 

Uyulama alanı: Bitki yastıklarında, bordürlerde, kaya bahçelerinde, büyük saksılarda ve kesme çiçek olarak kullanılırlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com