SANVITALIA PROCUMBENS (ASTERACEAE)

SANVITALIA PROCUMBENS (ASTERACEAE)

Tek yıllık

 

   10-20 cm yüksekliğinde geniş tutamlar oluşturan, oldukça yayılmış bir bitkidir. Yazın kızıl kahve göbekli, çok sayıda küçük, katmersiz,  turuncumsu sarı renkli  kapitulayla kaplanır.

 

Dikkat çekici özelliği: 3 cm çapında, küçük çiçeklere sahip, yer örtücü bir bitki olmasıdır.

 

Toprak ve ışık isteği: Güneşli ve havadar ortamlardaki, hafif yapılı iyi drene olan topraklarda yetişir.

 

Üretimi:  Tohumları Nisan'da cam örtü altında ya da uygun konumdaki bir fideliğe ekilir. Aynı ortamda şaşırtmaları da yapıldıktan sonra,  genç bitkiler Mayıs'ta 50 cm’lik aralıklarla topraktaki yerlerine dikilir.

 

Uygulama alanı: Az yükseklikle ve çok yoğun bir vejetasyonla toprağı saran bu bitki yer örtücü olarak, şevler, vb. alanlarda kullanıma çok uygundur. İlk çiçeklenmesinden sonra makasla biçilmesi, yeni çiçeklerin oluşmasını kolaylaştırır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com