PHACELIA (HYDROPHYLLACEAE)

PHACELIA (HYDROPHYLLACEAE)

Tek yıllık

 

   Temmuz'dan Eylül'e kadar çiçek açan, dilimli yapraklı, tüylü bir bitkidir.

 

PHACELIA CAMPANULARIA

 

   25 cm yüksekliğinde bir bitkidir. Buketler halinde bir arada yer alan, çan şeklinde, koyu mavi çiçekleri vardır. Çiçek şekliyle dekoratif bulunan tek Phacelia türüdür.

 

PHACELIA TANACETIFOLIA

 

   40-60 cm arası boylanabilen, hafif grimsi-açık mavi çiçekli bir bitkidir. Gruplar halindeki uzun çiçek kurulları, önceleri dıştan bakıldığında oldukça alımlıdır; çiçeklenme ilerledikçe değişir ve yayvanlaşır.

 

Üretimi: Tohumları Nisan'da seyrekçe yerine ekilir. Yerinin değiştirilmesine (tekrarlanan dikimlere) pek dayanıklı bir bitki değildir.

 

Uygulama alanı: Phacelia campanularia’nın bodur formu, onun saksılar için ideal bir bitki olmasını sağlar. Gösterişli mavi rengiyle oldukça beğeni toplar.Phacelia tanacetifolia süsleyici özelliğinden çok , ballı bir bitki olması sebebiyle tercih edilir; arılar tarafından çok beğenilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com