NIGELLA (RENONCULACEAE) Çörekotu

NIGELLA (RENONCULACEAE)
Çörekotu

Tek yıllık

 

NIGELLA DAMASCENA

 

   Tutamlar oluşturan tek yıllık bir bitkidir. Dik ve dallanmış sürgünleri, 40-50 cm’lik bir yüksekliğe ulaşır. Yaprakları ince dilimlidir. Haziran – Temmuz aylarında açan, çok ince dilimli son derece dekoratif bir kenarla çevrili açık mavi çiçekleri vardır. Genellikle gök mavisi, beyaz, koyu mavi, pembe ve kırmızı çiçekli çeşitleri üretilir.

 

NIGELLA HISPANICA

 

   Nigella damascena’ya oldukça yakın bir türdür fakat, sapları daha dik ve daha yüksektir (50-60 cm). Yeşilimsi mavi çiçekleri, yan yana yer alan beyaz ve mavi iki küçük hatla enlemesine çizilmiştir

 

Dikkat çekici özelliği: Tercihen serin ve hafif olmak üzere her çeşit toprakta ve her türlü güneş alma konumunda yetişir.

 

Üretimi: Kolaydır. Tohumları Mart'tan Mayıs'a kadar yerinde ekilir. Ardından fideler arasında 20 cm kalacak şekilde seyreltme yapılır.

 

Uygulama alanı: Diğer tek yıllık bitkilerle birlikte, çiçekli grup kompozisyonları oluşturmada ve kesme çiçek olarak kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com