MALVA (MALVACEAE) Ebegümeci

MALVA (MALVACEAE)
Ebegümeci
Tek ve çok yıllıktır.

 

TEK YILLIK TÜRLERİ

 

MALVA SYLVESTRIS

 

   1 m yüksekliğinde, dallanmış sürgünlere sahip, piramidal formlu, Akdeniz Bölgesine ait bir bitkidir. Beşli ya da sekizli gruplar halindeki çiçekleri, pembemsi, lal rengi damarlıdır. Çiçeklenme Temmuz'dan Eylül'e kadar sürer.

 

ÇOK YILLIK TÜRLERİ

 

MALVA MOSCHATA

 

   60 cm uzunluğunda, Temmuz'dan Ağustos'a kadar açan, derince dilimli, hafif kokulu, açık pembe çiçekli bir bitkidir.

 

Dikkat çekici özelliği: Üretimi kolay çok dayanıklı bir bitki olmasıdır.

 

Toprak ve ışık isteği: Fakir de dahil olmak üzere her çeşit toprakta yetişir.

 

Üretimi: Malva sylvestris’in tohumları, yerinde ya da fideliğe, Nisan – Mayıs aylarında ekilir. Daha sonra seyreltme ya da şaşırtma, bitkiler arsında 30/40 cm’lik mesafe kalacak şekilde gerçekleştirilir. Malva moschata’nın tohumları Ağustos – Eylül aylarında ekilir. Şaşırtmaları 40’ar cm aralıklarla yapıldıktan sonra, çiçeklenme gelecek sene olacaktır.

 

Uygulama alanı: Malope’ye yakındır. Aynı kullanım alanlarına sahiptir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com