LUFFA (CURCURBİTACEAE) Bitkisel Sünger

LUFFA (CURCURBİTACEAE) 
Bitkisel Sünger

Tek yıllık

 

 

   4-5 m uzunluğa erişebilen sürgünlere sahip, tırmanıcı formda bir bitkidir. Çiçekleri sarı, yaprakları yoğun, yeşil renkte ve süsleyici etkidedir. Eylül'de, yeşil meyvelerinin uzunluğu 20-30 cm civarındadır.

 

Dikkat çekici özelliği: Tuhaf meyveleri ve etkileyici yapraklanmasıdır.

 

Toprak ve ışık isteği: Güneşli ve sıcak alanlardaki serin toprakları sever.

 

Üretimi: Tohumları Mart – Nisan aylarında, örtü altında saksıya ekilir. Fideler Mayıs sonunda sıcak topraktaki yerlerine alınır. Sulama ve malçlamayla toprak serin tutulur. Çiçeklenme Temmuz'dan itibaren başlar.

 

Uygulama alanı: Bol güneş alan duvarların, kafeslerin süslenmesinde kullanılır. Kurutulduktan ve kabuğu soyulduktan sonra, meyvelerinin içi, sünger olarak kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com