LAVATERA (MALVACEAE)

LAVATERA  (MALVACEAE)

Çok Yıllık

 

 

   120-200 cm arası boylanan çalılardandır ama genellikle çok yıllık bitkilerin kataloglarında yer alır. Dallanmış, koyu yeşil yapraklı bir çalıdır.

 

Dikkat çekici özelliği: Kupa şeklindeki çiçeklerinin taç yaprakları, v biçiminde oyulmuştur. Çiçeklenmesi Haziran'dan Ekim'e kadar devam eder.

 

Toprak ve ışık isteği: Güneş alan sıradan topraklarda yetişir.

 

Üretimi: Haziran'dan  Ağustos'a kadar çelik alımı yapılır. Genç fideleri, ilkbahar ve sonbaharda, satış alanlarından elde edilebilir.

 

Uygulama alanı: Bitki yastıklarını oluşturan çok ilginç bitkilerdendir. Çünkü yorulmak bilmeyen bir çiçeklenmeye sahiplerdir.

 

Çeşitleri:

·        Lavatera ‘Barnsley’, Pembemsi beyaz çiçeklidir.

·        Lavatera Burgundy ‘Catbri’, Kırmızımsı çiçeklidir.

·        Lavatera Rosea, Koyu pembe çiçeklidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com