KOCHIA SCOPARIA TRICOPHYLLA (CHENOPODIACEAE)

KOCHIA SCOPARIA TRICOPHYLLA (CHENOPODIACEAE)

Tek Yıllık

 

   İnce sürgünlü, sonbaharda kızaran, çok ince açık yeşil yapraklı bir bitkidir. Ne biçilmesi ne de budanması gerekmeden, kendiliğinden tamamen muntazam oval bir form alır. 1-1,30m  arası boya ulaşır.

   Kochia tricophylla ‘Childsii’ çeşidi, çok ince ve açık yeşil renkte, sonbaharda kızarmayan yapraklanmaya sahip, 80 cm yüksekliğinde bir bitkidir.

 

Dikkat çekici özelliği: Hızlı bir gelişime sahip olmasıdır. Küçük ibrelileri andıran bir şekli vardır.

 

Toprak ve ışık isteği: Güneşli ve sıcak konumdaki her çeşit toprakta yetişir.

 

Üretimi: Tohumları Nisan'da, cam örtü altına yerleştirilen toprak saksılara ekilir. Cam örtü altında, saksılara şaşırtmaları yapılır. Fideler Haziran'da, 80 cm’lik aralıklarla toprağa dikilir.

 

Uygulama alanı: Hızlı büyümesi ve düzgün formu sayesinde, yaz boyunca, kalıcı bitkilerin gelişmesi beklenirken, dönemlik çitler oluşturulmasında kullanılır. Vurgulama amaçlı olarak tek başına ya da gruplar halinde de kullanılır. Büyük saksılarda da yetiştirilebilir, fakat bu durumda pek çok kez sulanması lazımdır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com