HYACINTHUS CANDICANS YA DA GALTONIA CANDICANS (LILIACEAE) Sümbül

HYACINTHUS CANDICANS YA DA GALTONIA CANDICANS (LILIACEAE)
Sümbül

Soğanlı

 

   Soğanın ortasından çıkan uzun yaprakların içinden yükselen 1 m uzunluğundaki çiçek sapı, uçlarında sarkık çanlar şeklindeki, çok güzel beyaz çiçekleri taşır. Çiçeklenme, Haziran'dan Ekim'e kadardır.  Genellikle ilki çiçeklenmeyi kestiğinde, ikinci bir çiçek sapı kendini gösterecektir.

 

Dikkat çekici özelliği: Çiçek sapının uzunluğuyla dekoratif bir bitkidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Korunaklı ortamlardaki her çeşit toprakta yetişir.

 

Üretimi: Mart – Nisan aylarında, 15 cm derinliğe, 10’ar cm’lik aralıklarla dizilmiş, beş ya da altı soğan, bir tutam oluşturacak şekilde dikilir. Soğanlar kasımda toplanıp, gelecek mart ayında dikilinceye kadar, donlardan korunaklı  bir alanda bekletilir. Tohumla ve yavru soğanların ayrılması yoluyla da çoğaltılabilir.

 

Uygulama alanı: Alçak boylu bitkilerle oluşturulmuş çiçek kompozisyonlarına hareket, engebe katmak için, çiçek tarhlarının akslarında kullanılırlar. Siluetlerinin ilginçliği, çok yıllıklarla oluşturulan çiçek tarhlarında ya da çim zemin üzerinde gruplar halinde kullanıldıklarında, en iyi şekilde vurgulanmış olur.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com