ABUTILON (MALVACEAE)

ABUTILON (MALVACEAE)
Herdem yeşil
Mayıs'tan Ekim'e kadar çiçeklenir.
    Yeşil fon üzerine alacalı ya da sarı benekli, formuyla kayınınkini andıran yaprakları olan, yumuşak iklimlerin bitkisidir.Dikim içim korunaklı ve güneşli bir alan tercih edilmelidir. Özel bir toprak çeşidi isteği yoktur. Toprağın hafif yapılı, serin ve kireçsiz olmasını tercih eder.Her kış sonu derin bir budama yapılmalıdır.

ABUTILON X HYBRIDUM

    Yuvarlağımsı formludur. 2-3 m yüksekliğindedir. Koyu yeşil yapraklanması lopludur. Uzun ve esnek sürgünleri, çeşitli renklerdeki çiçekleri taşır. Kışın ısıtılmayan verandaya alınabilmesi saksıyla daha kolay olacaktır.

ABUTILON MEGAPOTAMICUM

    2 m yüksekliğindedir. Uzun ve esnek sürgünleri rahatlıkla bir duvara tutturulabilir.sarı ve kırmızı renkli sarkık çiçekleri feneri anımsatan bir formdadır. Bir önceki türden biraz daha dayanıklı bir türdür. ‘Variegatum’ çeşidinin, açık sarı damarlı bir yapraklanması vardır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com