HUMULUS JAPONICUS (CANNABACEAE)

HUMULUS JAPONICUS (CANNABACEAE)

Tek yıllık

 

 

   Zarif ve dekoratif yapraklara sahip, beş altı metre boylanabilen, tırmanıcı formda, dayanıklı bir türdür. Alacalı çeşitlerinin hepsi de gür ve dayanıklıdır. Beyaz, krem ve yeşil renklerdeki yaprakları daha dekoratif bir etkiye sahiptir.

 

Dikkat çekici özelliği: Yapraklanmasının dekoratif görünümüdür. Bir diğer özelliği de hızlı vejetasyonudur.

 

Toprak ve ışık isteği: Her türlü kireçli ve killi-silisli toprakta yetişir. Toprak altı ortamın serin olmasına ihtiyaç duyar. Güneşli ortamları tercih eder.

 

Üretimi: Tohumları Mart'tan Mayıs'a kadar yerine ya da fidelikte toprağa ekilir. Bu durumda bitkiler yeterince geliştiklerinde yerlerine alınır. Bitkiler arasında bırakılması gereken dikim aralığı 60 cm’dir.

 

Uygulama alanı: Kafeslerin, şev taşlarının aralarının, çardakların, vb.nin süslenmesinde kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com