GILIA TRICOLOR (POLEMONIACEAE)

GILIA TRICOLOR (POLEMONIACEAE)

Tek yıllık

 

   40 cm yüksekliğinde, bol dallanmış yayvan tutamlar oluşturan bir bitkidir. Hafifçe kokulu çiçeklerin taç yaprakları, kenar kısımları daha yoğun olmak üzere mor renkte, boğaz kısmı ise lal rengindedir. Çiçekler sürgünlerin uçlarında talkımlar şeklinde kurullar oluşturur.  Ekim tarihini takiben, Mayıs'tan Ağustos'a kadar açarlar.  Pembe, beyaz ve mavi çiçekli ve 25 cm yüksekliğinde bodur çeşitleri vardır.

 

Üretimi: Tohumları Mart – Nisan aylarında doğrudan toprağa ekilir. Bitkiler arasında  15 cm aralık kalacak şekilde seyreltme yapılır. Çiçeklenme Temmuz – Ağustos aylarında gerçekleşir.

 

Uygulama alanı: Çok güzel bordürler oluştururlar fakat çiçeklenme süresi bu uygulama için biraz kısadır. Bu nedenle saksıda kullanıldığında daha güzel sonuçlar elde edilecektir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com