EUCOMIS (LILIACEAE)

EUCOMIS (LILIACEAE)
Soğanlı

 

 

EUCOMIS  BICOLOR

 

   Kenarları dalgalı yeşil yapraklara sahip bir bitkidir. Yoğun gruplar şeklinde bir arada bulunan dar yapıdaki çiçeklerin kenarları kızılımsı yeşildir. Yüksekliği 60 cm kadardır. Çiçeklenme, ananası andıran rozet şeklindeki yaprakların üzerinde yer alır.

 

Dikkat çekici özelliği: Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleşen, haftalar boyunca devam eden, egzotik görünümlü, ilginç çiçeklenmesidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Zengin ve derin toprakları, güneşli ve korunaklı alanları sever.

 

Üretimi: Soğanları ilkbaharda, 20 cm derinliğe, 40 cm aralıklarla dikilir.Sonbaharda, soğanlar toplanıp kışın korunaklı bir alanda saklanabilir ya da ölü yaprak örtüsüyle korunmak koşuluyla toprakta bırakılabilir.

 

Uygulama alanı: Çiçek yastıklarının kenarında ve kaya bahçelerinde kullanılır (ya da tek başına vurgu lama amaçlı kullanılır).

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com