ERANTHIS HYEMALIS (RANUNCULACEAE)

ERANTHIS HYEMALIS (RANUNCULACEAE)

Çok yıllık

 

   Düzensiz formlu, çapı 2 cm aşmayan kahve rengi taneler şeklinde rizomlara sahiptir. Bitki sadece 15 cm uzunluğundadır. Çiçekleri çok güzel altın sarısı bir renktedir.

 

Dikkat çekici özelliği: Kışın ortasında gerçekleşen (Şubat), erken  ve yoğun çiçeklenmesidir. Aynı zamanda altın sarısı çiçek rengi de diğer bir ilginç özelliğidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Yazın yarı gölgede yer alan her türlü toprakta yetişir. Sürekli yerinin değiştirilmesinden hoşlanmaz. Uzun yıllar boyunca bulunduğu yerinde bırakılması gereken bir bitkidir.

 

Üretimi: Rizomları sonbaharda iki-üç santim derinliğe dikilmeli ve üzerleri ince bir toprakla örtülmelidir. Dikim esnasında, rizomların kuruması söz konusu olabilir. Bitkinin iyi tutunabilmesini sağlamak için, 24 saat boyunca suya batırılarak şişirilmeleri yerinde olacaktır.

 

Uygulama alanı: Kaya bahçelerinde ve ağaç altı çalı gruplarında, yer yer çiçeklerden lekeler oluşturularak kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com