DOLICHOS (LEGUMINOSAE)

DOLICHOS (LEGUMINOSAE)

Tek yıllık

 

   Tırmanıcı, gür, 3 m boya ulaşabilen, sırık fasulyesini andıran sürgünlere sahip bir bitkidir. Uzun sürgünlerin üzerinde seyrek gruplar oluşturan, beyaz ya da mor çiçekleri vardır. Çiçeklenme Eylül - Ekim arasındadır. Taneler, 5-6 cm uzunluğunda, sarkık, düz, kılıç şeklinde ve kızıl-mor renktedir.

 

Dikkat çekici özelliği: Hızlı gelişim gösterir. Çiçeklerinin, yapraklanmasının ve tanelerinin dekoratif bir görünümleri vardır.

 

Toprak ve ışık isteği: Sıcak ortamdaki her türlü toprakta yetişir.

 

Üretimi: Nisan'da örtü altında saksıya ekilmelidir. Her saksıya iki tane tohum konmalıdır. Mayıs'ta, bir kafes ya da duvara karşı konumlandırılarak dikildiğinde, iri yapraklanması sayesinde hızla duvarı kapladığı görülecektir.

 

Uygulama alanı: Güneyde, çardakların, duvarların, kafeslerin süslenmesinde kullanılır. Taneli sürgünleriyle ilginç çiçek kompozisyonları oluşturulmasında kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com