DIGITALIS PURPUREA (SCROPHULARIACEAE) Yüksük Otu

DIGITALIS PURPUREA (SCROPHULARIACEAE)
Yüksük Otu

Çok yıllık

 

   İç kısmı kahverengi benekli kızıl renkte, sarkık ve sıkışık çiçeklerin oluşturduğu uzun çiçek kurullarını ve büyük, oval yaprakları taşıyan 1,20m yüksekliğindeki saplar genellikle basittir. Çiçeklenme Haziran'dan Ağustos'a kadar sürer. Glaxiniiflora çeşidi, çiçeklenmesinin görünümüyle, çiçeklerinin çok bol, çok daha açılmış ve türünden daha çok çeşitli renkte olmasıyla ayrılır.

 

Dikkat çekici özelliği: Çiçek saplarının güzelliğidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Asitli toprakları sever. Kurak toprağa dayanıklıdır fakat kireçli topraklarda barınamaz. Bol güneş alan ortamları sever.

 

Üretimi: Nisan'dan, Mayıs-Haziran'a kadar, fidelikte ekilmelidir. Burada şaşırtması da yapıldıktan sonra, Ekim-Kasım ya da Mart'ta, 50 cm’lik aralıklarla toprağa dikilmelidir.

 

Çeşidi:

·        Digitale hybride Excelsior çeşidi:  Somon ışıltılı pek çok renk çeşidi vardır. Çiçeklerin dik duruşu, tacın iç rengini gözler önüne serer.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com