CLARKIA (OENOTHERACEAE)

CLARKIA (OENOTHERACEAE)
Tek yıllık

 

 

   Dik, ince,uzun dallara sahip, piramidal formlu, 50-60 cm arası boylanabilen bir bitkidir. Neredeyse tüm yükseklikleri boyunca süren bir çiçeklenmeye sahiptirler. Çiçekler, beyazdan mora kadar, pembe ve somon da dahil çeşitli renklerdedir.

 

Dikkat çekici özelliği: Üretimi çok kolay bir bitkidir. Çiçeklenme, ekim tarihine göre, Haziran'dan  Eylül'e kadar uzanmaktadır.

 

Toprak ve ışık isteği: Kuru dahil olmak üzere, hafif asidik toprakları ve bol güneşli alanları sever. Kıyı iklimine de dayanıklıdır.

 

Üretimi: Çok kolaydır.

-Mart'tan Mayıs'a kadar toprağa ekilir.

-Daha sonra 15’er cm aralık bırakılarak seyreltmesi yapılır. Geciken ekimler Haziran'da yapılır, bu durum Eylül-Ekim arası çiçeklenmeyi sağlayacaktır.

 

Uygulama alanı: Çiçek gruplarında kullanılır. Sepetlerde ve çiçek tarhlarında bir de kesme çiçek olarak da kullanılır.

 

Çeşidi:

·        Clarkıa elegant double varie.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com