CLERODENDRUM (VERBENACEAE)

CLERODENDRUM (VERBENACEAE)
 Kısmet ağacı yaprağını döken ve yaz sonunda çiçeklenen bir bitkidir. 
CLERODENDRUM TRICHOTOMUM

    3-4 m yüksekliğinde, gür ve dik duruşlu bir çalıdır. Yaprakları, ovuşturulduğunda kötü bir koku salar. Gruplar halinde yer alan hoş kokulu beyaz çiçekleri; porselen inciler gibi duran, çok güzel mavi renkli küçük meyveler takip eder. Çiçeğin dayanıklı çeneğiyle çevrili meyveler, sonradan kırmızıya döner.
    Derin, serin topraklarda ve güneşli, sıcak ortamlardaki çalı yastıklarında kullanılan Clerodendrum trichotomum’un en belirgin özelliği güzel ve sıra dışı meyveleridir.Budama  sadece gelişimini sınırlamak amacıyla gerekli olabilir.

CLERODENDRUM BUNGEI

    2-3 m yüksekliğindedir. Uzun dik ve sert sürgünlerin üzerinde yer alan pembe çiçekleri, kurullar halinde bir arada yer alır. Eylül – ekim aylarında gerçekleşen çiçeklenmeyi, mavi-yeşil, yuvarlak meyveler takip eder. Şiddetli donlara dayanıksız olduğu için sıcak ve korunaklı konumlara dikilmelidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com