PITTOSPORUM (PITTORACEAE)

PITTOSPORUM (PITTORACEAE)

Her daim yeşil, nisan – mayıs aylarında çiçeklenen, az dayanıklı bir bitkidir. 
PITTOSPORUM TOBIRA

    3m ve üzeri boy yapar. Parlak koyu yeşil renkli, oldukça sert, boylamasına uzun, iri yaprakları taşıyan iyi dallanmış, dik duruşlu bir çalıdır. İlkbaharda, gruplar halinde bir arada yer alan, beyaz-krem çiçekler hoş kokar.
    ‘Nanum’ çeşidinin, sıkışık ve yayvan bir vejetasyonu vardır. 0,60 m yüksekliğinde, 0,80-1 m çapındadır. Saksılar, kaya bahçeleri, döşeme kenarları için harika bir bitkidir .
   Güneyde ve Atlantik’in kıyı kesiminde, yeşil perde ve orta yükseklikte çitler oluşturmada, beğenilerek kullanılır. Deniz kenarındaki ortamlarda barınabilir. Diğer bölgelerde, yazın, güneşli terasları süslemek üzere saksılarda yetiştirilir. Bu kullanım için de harika bir bitkidir.Her çeşit toprakta yetişir ve budanmaya karşı çok dayanıklıdır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com