PERNETTYA (ERICACEAE)

PERNETTYA (ERICACEAE)

Sonbahar – kış mevsimlerinde meyveli olan ve funda toprağında yetişen bu bitki her dem yeşildir.
PERNETTYA MUCRONATA

    30-70 cm yüksekliğindedir. Kök sürgünleri veren, parlak koyu yeşil renkteki küçük yapraklarıyla tutamlar oluşturan bir bitkidir. Çıngırak şeklindeki, beyaz çiçekleri ilginç değildir; fakat canlı kırmızı, frenk üzümü gibi iri, yoğun meyveleri son derece dekoratiftir ve uzun süre ağacın üzerinde kalır. Beyaz ya da pembe meyveli çeşitleri vardır.
    Funda toprağında yetişen bir bitki olduğu için, bu ortamda yetişebilen bitkilerle birlikte çalı yastıklarında yer alır.İyi bir meyvelenme elde etmek için, pekçok bireyin bir arada dikilmesi önerilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com