OSMANTHUS HETEROPHYLLUS (OLEACEAE)

OSMANTHUS HETEROPHYLLUS (OLEACEAE)

Her dem yeşildir.
Eylül – ekim aylarında çiçeklenir. Oldukça dayanıklıdır.
OSMANTHUS HETEROPHYLLUS

    2-3 m yüksekliğindedir. İlex yapraklı Osmanthus, yavaş büyüyen, yuvarlağımsı formlu tutamlar oluşturan bir çalıdır. Genellikle düzensiz bir şekilde bir arada yer alan, parlak koyu yeşil yaprakların kenarları, hafifçe dikenli-dişlidir. Küçük beyaz çiçekler, hafif kokuludur.
    Osmanthus, dekoratif yapraklanmasıyla tek başına ya da çalı yastıklarında kullanılır. Çok güzel, yoğun çitler de oluşturur. Nem oranı çok yüksek olmayan her çeşit iyi bahçe toprağında yetişir.
‘Tricolor’ ya da ‘Goshiki’ çeşidinin, sonbaharda kızaran, sarı alacalı bir yapraklanması vardır.

OSMANTHUS X BURKWOODII

    1,50-2 m yüksekliğindeki bu çeşidinin kışın dökülmeyen, koyu yeşil bir yapraklanması vardır. Nisan – mayıs aylarında kokulu beyaz çiçekleri belirir.

OSMANTHUS DELAVAYI

    2-3 m yüksekliğindedir. Kışın dökülmeyen yapraklanması, parlak mavi-yeşil renktedir. Yasemin kokulu beyaz çiçekleri, mart – nisan aylarında açar. Şiddetli donlara karşı dayanıksızdır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com