NANDINA (BERBERIDACEAE) Cennet bambusu

NANDINA (BERBERIDACEAE)
Cennet bambusu

He dem yeşil olan bu bitki orta derecede dayanıklıdır.
NANDINA DOMESTICA

    1,20-1,50 m yüksekliğindedir.  Üstlerinde yarı-tüysü yapıdaki birleşik, iri (20-30 cm) yaprakları taşıyan, bambuyu anımsatan sert sürgünleriyle oldukça tuhaf bir bitkidir. Yapraklar düzensiz, oval, sivri, koyu yeşil yaprakçıklardan oluşur. Yaprakçıklar sonbaharda harika bir kırmızı renge bürünür. Çiçeklenme pek dikkat çekici olmasa da canlı kırmızı renkteki küçük meyveler çok dekoratiftir. Nandina, yumuşak iklimlerde tek başına ya da küçük gruplar halinde güneşli ortamlardaki hafif yapılı, nemli ve kireçsiz topraklara dikilir.

    ‘Fire Power’
çeşidinin, güzel renkli (özellikle sonbaharda), her dem yeşil, yoğun yapraklanmasıyla, sıkışık yapıda ve alçak bir vejetasyonu vardır. Saksılar ve kaya bahçeleri için oldukça uygun  bir bitkidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com