LAGERSTROEMIA (LYTHRACEAE) Oya

LAGERSTROEMIA (LYTHRACEAE)
Oya

Yaprağını döker.
    Az dayanıklı tüm bitkilerde olduğu gibi, Lagerstroemia’nın da çalı formunda yetiştirilmesi tercih edilir. Kışın bir çalıyı muhafaza etmek, ağacı muhafaza etmekten çok daha kolay olacaktır.
   Çalı olarak yetiştirildiğinde, Lagerstroemia, 3-4 m boylanabilir. Güneşli ve korunaklı  ortamlardaki, kireçsiz ya da az kireçli topraklarda, tek başına kullanılır.
   Sert iklimlerin hüküm sürdüğü bölgelerde, Citrus’lar gibi, saksıda yetiştirilmeleri de mümkündür. Fakat  ilkbahar sonundan sonbahara kadar süren dönemde yeterli sıcaklığı ve güneşi almazlarsa, hiç çiçek vermeyeceklerdir. Gerektiğinde, ilkbaharda çok kısa kalacak şekilde budanırlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com