KOLKWITZIA AMABILIS (CAPRIFOLIACEAE) Güzellik çalısı

KOLKWITZIA AMABILIS (CAPRIFOLIACEAE)
Güzellik çalısı

Mayıs – haziran aylarında çiçeklenir.
    1,50-2,50 m yüksekliğindedir. En güzel süs çalılarından biri olmasına karşın maalesef pek tanınmamaktadır. Yay şeklindeki esnek sürgünleri sayesinde yuvarlağımsı bir formu vardır. Sarı boğazlı, pembe renkli yoğun çiçeklerle kapladığında oldukça hoş bir görünümü vardır. Weigela’ya benzeyen çiçekleri, evaze çanlar şeklindedir ve genişçe açılmış beş lopla sonlanır.
 

‘Pink Cloud’ ve ‘Rosea’ çeşitlerinin biraz daha renkli çiçekleri vardır.

    Kolkwitzia’lar kolay yetiştirilen çalılardır. Bu çalılar kireçli de dahil olmak üzere, her çeşit bahçe toprağında yetişir; fakat güneşli ortamları tercih eder.Güzelliği, neden tek başına kullanıldığının kanıtıdır. Budama, çalının formunu bozmadan, en eski sürgünlerinin kesilmesinden ibarettir.Çiçeklenmeden hemen sonra gerçekleşen budamanın amacı, bitki tutamını seyreltmek ve havalanmasını sağlamaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com