KALMIA (ERICACEA)

KALMIA (ERICACEA)

Her dem yeşil olan bu bitki haziran – temmuz aylarında çiçeklenir.Funda toprağını sever.
KALMIA ANGUSTIFOLIA

    0,80-1 m yüksekliğindedir. Açık yeşil, dar yaprakları, dik bir formu vardır. Minyatür Çin şemsiyelerini anımsatan, koyu pembe renkli, hoş çiçekleri, uç konumlu buketler halinde bir arada yer alır.

KALMIA LATIFOLIA

    1,5-2,5 m yüksekliğindedir. Parlak koyu yeşil, geniş yaprakları oldukça serttir. Bir önceki türle aynı görünümdeki çiçekleri, daha büyük ve açık pembe renklidir.
    Bu güzel çiçekleri, Kalmia’ları, funda toprağında yetişen çalılarla oluşturulan yastıklarda kullanılan harika çalılardan yapar. Onlar için en gölge kısmın ayrılmış olması yeterli olacaktır. Rhododendron ve Azalea’larla mükemmel kompozisyonlar oluşturur.

KALMIA POLIFOLIA

   30-50 cm yüksekliğindedir. Parlak yeşil yapraklanmasıyla, nisanda açan, küçük gruplar halinde bir arada yer alan soluk pembe çiçekleriyle, burada söz edilmeye değer bir türdür. Nemli, hatta bataklık toprakları sevdiği için farklı kullanım alanları vardır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com