INDIGOFERA HETERANTHA (LEGUMINOSAE)

INDIGOFERA HETERANTHA  (LEGUMINOSAE)

Yaprağını döker.
Haziran – eylül aylarında çiçeklenir.Orta derece dayanıklıdır.
    0,80-1,20 m yüksekliğinde, esnek duruşu, hafif yapraklanmasıyla son derece dekoratif görünen bir çalıdır. Birleşik tüysü yapraklar, küçük yaprakçıklardan oluşur ve açık yeşil renktedir. Yaprakların koltuk altında, gruplar halinde bir arada yer alan, morumsu kızıl renkte, küçük çiçekleri vardır. Çiçeklenme haziranda oluşur ve eylüle kadar devam eder, fakat zamanla silikleşir.
    İndigofera heterantha, kaya bahçelerinde ya da çok yıllıklarla oluşturulan bitki yastıklarında, tek başına kullanılır. Çalı yastıklarında, güneş alan kenarın ilk sırasına dikilir. Her durumda, pek dayanıklı bir bitki olmadığı için, güneşli ve korunaklı ortamlara, örneğin bir duvar dibi, yerleştirilmelidir. Paris ve ötesinde, kışın bitkinin toprak üstü kısımları donar. Bu durumda, ilkbaharda sürgünleri toprak seviyesinden kesilmelidir. Bu budama çiçeklenmeye zerre kadar zarar vermeyecektir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com