RIBES SANGUINEUM (SAXIFRAGACEAE) Frenk üzümü

RIBES SANGUINEUM (SAXIFRAGACEAE)
Frenk üzümü

Yaprağını döker.
Mart – nisan aylarında çiçeklenir.
   1,5-2 m yüksekliğindedir. Ribes sanguineum’un loplu yaprakları, gruplar halinde bir arada yer alan sarkık çiçekleri vardır. çiçeklenmesi yoğun ve görkemlidir. Genellikle yastıklarda birlikte kullanıldığı Fosythia’nınkiyle aynı dönemde gerçekleşir. Pekçok çeşidi türetilmiştir. En güzelleri daha yoğun formlu olan ‘King Edward VII’ çeşidi ve özellikle de, ortası açık tondaki koyu kırmızı çiçekleriyle oluşturduğu uzun kurullarla yoğun bir şekilde bezenen ‘Pulborough Scarlet’ çeşididir.
    Ribes sanguineum’lar, her türlü güneş alma konumunda ve her çeşit bahçe toprağında barınabilir; fakat güneşli ortamlarda daha iyi çiçeklenir. Tek başlarına ya da daha çok yastıklarda kullanılırBudama, çok yaşlanmış dalların kesilmesinden ibarettir. Ocak ya da şubat't kesilen sürgünler, iç mekanda yer alan bir vazoya yerleştirildiklerinde hemen çiçeklenecektir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com