PUNICA GRANATUM ( PUNICACEAE) Nar

PUNICA GRANATUM ( PUNICACEAE)
Nar

Yaprağını döker.
Yazın çiçeklenir.Pek dayanıklı değildir.
    3-4 m yüksekliğindedir. Genellikle dikenli olan sürgünleriyle ve parlak yeşil renkteki şirin yapraklanmasıyla gür bir çalıdır. İlkbahar sürgünleri, bakırımsı bir renktedir. Yazın, buruşuk taç yapraklı, canlı turuncumsu-kırmızı renkli, çok sayıdaki çiçeklerle bezenir. Çiçeklenmeyi, turuncumsu-sarı, yenilebilir meyveler takip eder.
   Katmerli, beyaz, sarı, alacalı (legrelliae) ya da kırmızı (plena) renkli çiçekli, pekçok çeşidi vardır. Amaç süsleme olduğunda, kırmızı çiçekli olanı, kesinlikle en güzeli ve en yaygın olarak kullanılanıdır.

PUNICA GRANATUM ‘NANA’


  Genellikle saksıda yetiştirilir.Türe göre daha iyi niteliklere sahip, yenilebilir meyveleri olan, başka çeşitler elde edilmiştir.Yumuşak iklime sahip bölgelerin dışında, korunaklı ve güneşli ortamlara dikilmelilerdir, hatta daha da iyisi, saksıda yetiştirilmeleri olacaktır. Bu şekilde, donlardan etkilenmemeleri için, ısıtılmamış, aydınlık; fakat dondan korunaklı alanlara taşınabileceklerdir. Bu durum en kolay Punica granatum ‘Nana’ yla yapmak mümkündür.Punica granatum’ların özel bir toprak gereksinimleri yoktur ve kuraklığa çok dayanıklıdırlar.Martta oldukça derin bir budamaya tabi tutulurlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com