FUCHSIA (ONAGRACEAE) Küpe

FUCHSIA (ONAGRACEAE)
Küpe

Yaprağını döker.
Hazirandan eylüle kadar çiçeklenir.Orta derecede dayanıklıdır.
FUCHSIA MAGELLANICA ‘RICCARTONII’

    1-1,5 m ve daha üzeri yüksekliktedir. Yarı gölgeden hoşlanan, uzun süreli bir çiçeklenmesi olan, güzel bir küçük çalıdır. İnce, uzun ve dik sürgünleri oval yapraklarla bezelidir. Çok sayıdaki boylamasına uzun çiçekleri sarkıktır. Yeni açıldığında çiçeği zor çevreleyen, dar, uzun, kırmızı çanak yaprakları, ortalarından uzun kırmızı etaminlerin çıktığı kızılımsı mor taç yaprakları vardır. 20-30 cm’lik kalın bir ölü yaprak, saman örtüsü ya da turba, ilkbaharda yeniden sürecek olan bitkini kök kısmını koruyacaktır.
   Her çeşit iyi bahçe toprağında yetişmesi, yoğun ve uzun süreli çiçeklenmesi, gerek tek başına gerekse kaya bahçelerinde ya da çok yıllıklarla oluşturulan çiçek tarhlarında kullanılan, tercih edilen bir bitki olmasını sağlar.

FUCHSIA MAGELLANICA ‘GRACILIS’

    Daha az dayanıklı, karmen kırmızısı ve kızıl renkli,benzer çiçekleri olan bir bitkidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com