ELSHOLTZIA (LABIACEAE)

ELSHOLTZIA (LABIACEAE)

Yaprağını döker.
Ağustostan ekime kadar çiçeklenir.
ELSHOLTZIA STAUNTONII

   1-1,5 m yüksekliğindedir. Ovuşturulduğunda kokuludur. Açık yeşil renkteki, mızrağımsı yapraklarla bezeli, dik dallardan oluşan bir çalıdır. Yaz sonunda sürgünlerin uçlarında, kızıl-lila renkli çiçeklerden oluşan başak şeklindeki gruplar belirir ve ekime kadar bitkinin üzerinde kalır.Çok yıllık bitkiler gibi davranan bir çalıdır.Genellikle donlar sebebiyle çürüyen dallarının, ilkbaharda tercihen kısaltılarak budanması, yılın sürgünü üzerinde gerçekleşecek çiçeklenmeyi etkilemeyecektir.
    Elsholtzia, geç gerçekleşen çiçeklenmesinin her zaman beğeni toplayacağı, çok yıllık bitkilerle oluşturulan çiçek tarhlarına dahil edilir.
Bol güneş alan ortamlardaki, her çeşit iyi bahçe toprağına dikilebilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com