BRUNFELSIA (SOLANACEAE) Dün-bugün-yarın

BRUNFELSIA  (SOLANACEAE)
Dün-bugün-yarın
Herdem yeşil.
Nisan'dan Eylül'e kadar çiçeklenir.
BRUNFELSIA PAUCIFLORA
Pauciflora = calycina

    2 m yüksekliğinde, yuvarlağımsı formlu, yumuşak iklimlerin çalısıdır. Parlak yeşil yapraklanma, oval şekilli, sert ve sivri yapraklardan oluşur. çiçekler zamanla renk değiştirirler: aslında mordur, solmadan önce maviden beyaza geçerler. İmpatiens’ların formundaki çiçekler durmadan birbirlerini yeniledikleri için, çalı üzerinde bu üç renk bir arada yer alır. Brunfelsia’lar verimli, serin ve iyi drene olan toprakları, güneş alan ya da yarı gölge ortamları severler. Eğer çok nadir gerçekleşiyorsa, -2, -3 dereceye kadar dayanırlar. Tek başına, serbest çitlerde ve yastıklarda kullanılırlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com