COLUTEA ARBORESCENS (LEGUMINOSAE) Patlangaç

COLUTEA ARBORESCENS (LEGUMINOSAE)
Patlangaç
Yaprağını döker.
Haziran'da çiçeklenir.Temmuz'dan Ekim'e kadar meyve verir.
     2-3 m yüksekliğindedir. Yuvarlağımsı formlu bir çalıdır. Açık yeşil birleşik yaprakları tüysü yapıdadır. Sarı çiçekleri, yılın sürgünleri üzerinde, gruplar halinde haziranda belirirler. Ardından Temmuz-Ağustos aylarında da çiçeklenme olur fakat bu sefer çiçekler çok daha seyrek olacaktır. Çiçekleri, yeşil bir torbayı anımsatan tuhaf meyveler takip eder. Meyveler daha sonra bronzlaşır. Parmakların arasına alınıp bastırıldıklarında patlarlar.
    Kurak ve taşlık alanlar için uygun, ilginç bir bitkidir. Tercihen kireçli ve güneşli ortamları severler. Şevleri süslemede ya da av hayvanlarına örtü oluşturmak amacıyla kullanılır. Sap üzerinde oluşan, çok dekoratif bir bitkidir

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com