GINKGO BILOBA (GINKGOACEAE) Mabet ağacı

GINKGO BILOBA (GINKGOACEAE)
Mabet ağacı
Yaprağını döker

Botanik olarak koniferlere bağlı olsa da, onlara hiç benzemeyen ve kışın yaprağını döken bir ağaçtır. Ginkgo biloba’ya yaprak döken ağaçlar kategorisinde de yer verilmiştir
    Yüksekliği 15m ve daha üzeridir. Erkek bireyler dik duruşlu, dişiler ise daha yayvan formludur. Erkek bireyler aynı zamanda dişilere oranla daha da gürdür. Yaprakları çok özeldir; ortası v şeklinde oyulmuş yelpaze şeklindedir. Yazın açık yeşil olan yapraklar, sonbaharda dökülmeden hemen önce harika altın sarısı bir renk alır. Sarı meyveleri kiraz büyüklüğündedir; Kasım - Aralık gibi düşerler; etlerinin kötü bir kokusu vardır.
    Ginkgo biloba, koyu yeşil yapraklanmaya sahip bir fon önünde tek başına kullanılabilecek harika bir bireydir. Bu fon sayesinde, görkemli sonbahar renkleri gerçek etkisini yaratabilecektir. Kireçli de dahil her çeşit toprakta rahatlıkla yetişir, fakat derin ve serin toprakları tercih eder.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com