THUJA (CUPRESSACEAE)

THUJA (CUPRESSACEAE)
Hafif ve serin toprakları sever.

THUJA OCCIDENTALIS ‘DANICA’

   40-50 cm yüksekliğindedir. Top gibi bir forma sahip, açık yeşil renkli bu harika minyatür Thuja, kaya bahçeleri için ideal bir bitkidir. yan sürgünler dikey doğrultuda dizilmişlerdir ve çok düzenli bir yarım küre oluştururlar.

THUJA OCCIDENTALIS ‘RHEİNGOLD’

   1-2 m boyundadır. Değişik formlarda İki çeşidi vardır. bir tanesi yoğun ve hemen hemen top şeklinde, diğeri ise daha hafif yapılı ve konik formdadır. İkisinin de çeşidi karakterize eder nitelikte harika bir rengi vardır: yazın altın sarısı, kışın bakırımsı turuncu. 
   Yaşlı bir bireyde, vejetasyon düzensiz bir hal alabilir. Bu durumda aynı bitkinin formu, yan yana dikilmiş, değişik yüksekliklerde pek çok küçük Thuja’dan oluşmuş bir grup gibi görünecektir. Bu son derece dikkat çekici özellikteki Thuja, en güzel, pembe yer örtücülerden oluşan bir zemin üzerinde vurgulanabilecektir.

THUJA ORIENTALIS ‘AUREA NANA’

   1,5 m yüksekliğindedir (10 yılda 60 cm boya ulaşır). Yazın altın sarısı, kışın bronz renkte, top şeklinde bir bitkidir. Dik ve düz sürgünleri, ona iyi dallanmış bir görünüm verir.

THUJA OCCIDENTALIS ‘GOLDEN GLOBE’

   1,20 m yüksekliğindedir (10 yılda 60 cm boya erişir). Düzenli, sarı renkli bir top formundadır.

THUJA OCCIDENTALIS ‘TINY TIM’ 

   80 cm yüksekliğindedir ( 10 yılda 40 cm boya ulaşır). Küçük top şekilli, yoğun, koyu yeşil yapraklanması olan bir bitkidir. saksılar ve kaya bahçeleri için uygundur.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com