JUNIPERUS X MEDIA VE SQUAMATA (CUPRESSACEAE)

JUNIPERUS X MEDIA VE SQUAMATA (CUPRESSACEAE)

Her çeşit toprakta yetişir.  


 

JUNIPERUS MEDIA ‘BLAAUW’ 

   80-100 cm yüksekliğindedir. Dışa doğru evazeleşen sürgünleriyle sepeti anımsatan, tutamlar oluşturan tipik bir vejetasyonu, çalımsı bir duruşu vardır. Kısa ve ince yapraklanma mavimsi yeşil renktedir. İlginç görünümlü bir bireydir. Vasat da dahil her çeşit toprakta yetişir.

JUNIPERUS SQUAMATA ‘MEYERI’

   1,5-2,5 m yüksekliğindedir. Çalı formlu, uç kısımları sarkık, dik ve yükselen yapıda sürgünleri olan bir koniferdir. Kısa ve sivri ibreleri, kışın mora dönüşecek olan, harika bir çelik mavisi rengindedir. Dallarının çıplaklaşmaması için, bazen şubatta budama yapılması gerekir. Tek başına ya da üçlü gruplar halinde dikilerek kullanılır. Kurak da dahil her çeşit toprakta yetişir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com