CHAMAECYPARIS OBTUSA VE PISIFERA (CUPRESSACEAE)

CHAMAECYPARIS OBTUSA VE PISIFERA (CUPRESSACEAE)
Obtusa: Serin ve kireçsiz toprakları sever.
Pisifera: Her çeşit toprakta yetişir.
Nemli iklimleri tercih ederler.

CHAMAECYPARIS OBTUSA ‘NANA AUREA’

   60-80 cm yüksekliğindedir. Koniğe dönüşen yuvarlak formlu, geniş, çok yavaş büyüyen bir bitkidir. Pul yaprakları, krem-beyaz lekeli altın sarısı rengindedir. Yapraklanma rengini uzun süre muhafaza eder. Güneşli ortamdaki bir kaya bahçesinde kullanılabilecek altın sarısı renkli, mükemmel bir ufak koniferdir.

CHAMAECYPARIS OBTUSA ‘NANA GRACILIS’

   1-1,5 m yüksekliğindedir. Çok popüler olan bu konifer, bazı büyük ağaçların minyatür bir örneği gibi göründüğünden, bir bosaiyi anımsatır. Küremsi formu yaşla birlikte konik bir hal alır. Tipik, sıkışık pul yaprakları, düzensiz yoğunluklarda dağılmıştır. İlkbaharda beliren açık yeşil sürgünler, eski koyu yeşil sürgünlerin üzerinde çok hoş bir kontrast oluşturmaktadır. Kaya bahçelerinin, son derece dikkat çekici bir elemanıdır.

CHAMAECYPARIS PISIFERA ‘SUNGOLD’

   Yarı-yayvan yapıda bir formu vardır. Boyu, 10 yıl içersinde 60 cm’i, olgunlaştığında da 2m’yi bulur. Sık ve güzel yapraklanması, tüm sene boyunca altın sarısı renktedir. Kaya bahçelerinde, şev taşları aralarında ve saksılarda kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com