PICEA (PINACEAE) Ladin

PICEA (PINACEAE)
Ladin
Sıcak iklimleri sever.

PICEA GLAUCA ‘ECHINIFORMIS’

   40 cm boyundadır. Çok yavaş büyüyen, kirpiye benzeyen, yassı ve çok yoğun bir yastık oluşturan koniferdir. Mavimsi yeşil renkte, sert ibreleri vardır. Güneşli ya da yarı gölge, çok kurak olmayan ortamlardaki, kaya bahçelerinde, şev taşlarının aralarındaki boşluklarda, saksılarda kullanılır.

PICEA ABIES ‘MAXWELLII’

   70-80 cm yüksekliğindedir. Biraz yayvan yapıda olan kubbe formlu bir bitkidir. Açık yeşil kısa ibrelerle bezeli, küçük sürgünleri vardır. Yavaş bir büyümeye sahip olduğundan, kaya bahçeleri için çok uygundur. Serin toprakları sever.

PICEA ABIES ‘NIDIFORMIS’

   70-80 cm yüksekliğindedir. Bir öncekine oldukça benzer formdadır fakat üst kısmı, yuva şeklinde çukurlaşmıştır. Koyu yeşil renkli yapraklanma, ilkbaharda açık yeşil sürgünleriyle çok güzel bir görünüm oluşturur. Çok yaygın bir kullanıma sahip, kaya bahçeleri için uygun küçük bir koniferdir. Serin toprakları sever.

PICEA PUNGENS ‘GLOBOSA’

   60-80 cm yüksekliğindedir. Kaya bahçelerinde kullanılan, bodur-küçük bir Picea’dır. Bodur, yuvarlak ve biraz da düzensiz olan formuyla, tüm sene boyunca gümüşi mavi renkte olan yapraklanmasıyla, baştan çıkarıcı bir bitkidir. Derin ve kireçsiz toprakları, nemli iklimleri sever.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com