PICEA (PINACEAE) Ladin

PICEA (PINACEAE)
Ladin
Serin toprakları sever. Hafif gölge ortamlardan hoşlanır.

PICEA ABIES ‘REMONTII’

   Yaklaşık 1 m yüksekliğindedir. Yuvarlak formu koniğe dönüşür ve zamanla alt kısmı genişler. Açık yeşil renkli yoğun bir yapraklanması vardır. Kaya bahçelerinde kullanıma uygun çok şirin küçük bir koniferdir.

PICEA GLAUCA ‘CONICA’

   1-2 m yüksekliğindedir. Elle şekillendirilmiş gibi muntazam, sivri, konik formuyla oldukça tanınan, küçük bir koniferdir. Vejetasyonu yoğun ve büyümesi oldukça ağardır. İnce ve kısa ibrelerden oluşan yapraklanması hoş bir açık yeşil tonundadır. İbreleri döken kırmızı örümceklere karşı duyarlı olduğundan dolayı, dikkatli olmak ve gerektiği anda hemen bakımını yapmak lazımdır. Çok kurak ve duvardan yansıyan güneş ışınlarına maruz kalacağı ortamlara dikilmemesine özen gösterilmelidir.

PICEA OMORIKA ‘NANA’

   2,5 m yüksekliğindedir (10 yıl içersinde 1,5 m’ye ulaşmış olacaktır). Yoğun konik formlu, ağar büyüyen, mavi ışıltıları olan koyu yeşil yapraklanmaya sahip bir koniferdir. Kaya bahçesinde ya da çim alan üzerinde tek başına kullanılacak bir çeşittir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com