CRYPTOMERIA (PINACEAE) Kadife çamı

CRYPTOMERIA (PINACEAE)
Kadife çamı
Derin ve kireçsiz topraklarda yetişir.Yumuşak, kıyı iklimlerinden hoşlanır.

CRYPTOMERIA JAPONICA ‘ARAUCARIOIDES’


    3-4 m yüksekliğindedir. Yılan gibi kıvrılan uzun dallarıyla, yuvarlağımsı konik formlu, tuhaf bir bitkidir. Dallanma bu uzun sürgünlerin uçlarında oluşur. İbreler, kısa, eğik, esnek ve koyu yeşil renklidir. Bu ilginç konifer, büyük bir çim alan üzerinde tek başına kullanılmayı hak eder.

CRYPTOMERIA JAPONICA ‘CRISTATA’

    6 m yüksekliğindedir. Ağır büyüyen, konik formlu bir ağaçtır. sürgünlerin uçları horoz ibiği şeklinde oluşumlarla sonlanır. Tek başına kullanılan ilginç bir bireydir.

CRYPTOMERIA JAPONICA ‘ELEGANS’

    3-4 m yüksekliğindedir. Yuvarlağımsı piramidal bir formu vardır. çok sayıda sürgün üzerinde yer alan yoğun yapraklanması, ince, esnek, dokunulduğunda oldukça yumuşak ibrelerden oluşur. ilkbaharda ibreler mavi-yeşil renkte olurken sonbahardan kışa geçerken bakırımsı kızıl ya da morumsu kahverengi son derece çekici bir renk alırlar. Kurutucu rüzgarlardan korunaklı alanlara dikilmelidir. ‘Elegans Viridis’ çeşidi, tüm sene boyunca, hatta donlardan sonra bile, açık yeşil renkli güzel yapraklanmasını korur.

CRYPTOMERIA JAPONICA ‘JINDAI-SUJI’


    2-3 m yüksekliğindedir. Oldukça dar, konik, fakat düzensiz formludur. Yapraklanması bir önceki çeşidinkine benzer, açık yeşildir fakat kışın renk değiştirmez.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com