ALNUS (BETULACEAE) Kızılağaç

ALNUS (BETULACEAE)
Kızılağaç

Yaprağını döker ve nemli topraklardan hoşlanır. Büyük ve gür olan Alnus’lar; oval yapraklara sahip, hava kirliliğine dayanıklı, nemli toprakları seven ağaçlardır.

ALNUS GLUTINOSA

   10-15 m yüksekliğinde, dayanıklı bir ağaçtır. Yaprak ve tomurcuklar yapışkandır. Irmak kenarlarında toprağı sabitlemek;  nemli ortamları istikrarlı hale getirmek amacıyla  -kavak ve söğüt gibi - kullanılan ilginç bir ağaçtır.


ALNUS CORDATA

   8-12 m yüksekliğindedir. Koyu yeşil parlak yapraklar, sonbaharda hem daha geç dökülür hem de renklerini kaybetmez. Bu Alnus türü, nemli toprağın yanı sıra, kurak ve kireçli topraklarda da yetişir. Deniz kenarı koşullarına  dayanıklıdır. Ayrıca rüzgar perdesi olarak da kullanılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com