KOELREUTERIA PANICULATA (SAPINDACEAE)Yalancı sabun ağacı

KOELREUTERIA PANICULATA (SAPINDACEAE)Yalancı sabun ağacı

Yaprağını döker.

Haziran – temmuz aylarında çiçeklenir.


    Vasat gelişime ( 6-8 m) sahip bir ağaç olan Koelreuteria paniculata, küçük bahçelerin dekorasyonuna çok uygundur. Özel bir toprak isteği yoktur. Ağacın tepesi yuvarlak, büyük yaprakları ise, düzensiz dişli ya da loplu, 9-15 yaprakçıktan oluşan birleşik yapıdadır.

    Haziran – temmuz aylarında yer alan sarı çiçekleri, uzun birleşik gruplar oluşturur. Çiçeklerin ardından, kabartılı dokulu, görünümleri küçük fenerleri anımsatan meyveler belirir ve bu meyveler uzun süre ağacın üzerinde kalır.  Dayanıklı olan bu tür, sıcak ve korunaklı alanları sever. Tek başına kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com