CINERARIA MARITIMA YA DA SENECIO MARITIMA (ASTERACEAE) Kül Çiçeği

CINERARIA MARITIMA YA DA SENECIO MARITIMA (ASTERACEAE)
Kül Çiçeği
Çok yıllık

   Gümüşi yapraklanmaya sahip, odunsu bitkidir. Çiçekler sıradan, canlı sarı renktedir. 


   Dikkat çekici özelliği: Yapraklanmanın gümüşi rengidir.


   Toprak ve ışık isteği: Her türlü toprakta yetişir. Sıcak ortamları sever. Kıyı iklimine dayanıklıdır. 


   Üretimi: Bu çok yıllık bitki genellikle tek yıllık ya da iki yıllık olarak üretilir.
Tek yıllık olarak üretildiğinde, Şubat – Mart gibi, sıcak, korunaklı bir alanda ya da serada, tohumun üzeri hafifçe örtülerek ekilir. Cam örtü altında, saksılara şaşırtması yapılır ve Mayıs'ta 30-40 cm aralıklarla toprağa dikilir. Üretim boyunca beliren çiçek sapları koparılır.İki yıllık üretim de, Ekim, Mayıs – Haziran aylarında, fidelikte gerçekleştirilir. Saksıda şaşırtması yapılır ve kışın cam örtü altında bekletilir. Nisan sonu – Mayıs gibi de toprağa dikilebilir. Bitkiler arası 30-40 cm mesafe bırakılmalıdır. 


   Uygulama alanı: Bitkinin, güzel gümüşi yapraklanması, koyu renk yapraklanmaya sahip bitkilerle (Coleus,Perilla) çok hoş kontrastlar oluşturmaktadır. Canlı renklerde çiçeklere sahip bitkilerin (Salvia gibi) etrafında bordür bitkisi olarak kullanıldığında da çok hoş görünümler oluşturur.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com