BRASSICA (BRASSICACEAE) Süs Lahanası

BRASSICA (BRASSICACEAE)
Süs Lahanası

Tek yıllık

   Bu türün pek çok çeşidi vardır. Göbekli olmayanları, dik ya da yayık, kıvrık, püsküllü, düz, çeşitli renklerde ya da beyaz, sarı, yeşil ve kırmızı, gösterişli yapraklanmaya sahip olurlar ve ilk donlar geldiğinde bile, renkler aynı şekilde canlılığını korur.


Dikkat çekici özelliği: Sonbahar sonu ve kış başı süslemeleri için çok orijinal bir bitkidir.


Toprak ve ışık isteği: Serin toprakları sever. Rüzgara ve kara karşı dayanıklıdır. Kıyı iklimine de uyum sağlayabilir.


Üretimi: Kolaydır. Mayıs – Haziran arası tohumları ekilir ve üç-dört hafta kadar sonra, gerekli mesafeler bırakılarak, fidelikte şaşırtılır. Temmuz – Ağustos ayları arasında, 50 cm’lik dikim aralığıyla toprağa dikilmelidir. Kök boğazı iyice sıkıştırılmalıdır, çünkü bitkinin başı (toprak üstü kısmı) büyüdükçe ağırlaşacaktır. Bitki tam gelişimine sonbaharda ulaşır. Tam canlı rengine, ilk soğukların başlamasıyla kavuşur. Bu dönem boyunca, en dekoratif bitkilerden biri olacaktır.


Uygulama alanı: Bitki yastıklarında, sütun çanaklarında, saksılarda kullanılır. Kesme çiçek olarak evleri süslemede de kullanılır. Suda uzun süre dayanır. Bahçede hiç çiçek olmadığı bir dönemde, iç mekanları süslemeye yardımcı olur.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com