BROWALLIA (SOLANACEAE)

BROWALLIA (SOLANACEAE)

Tek yıllık

BROWALLIA SPECIOSA 


   Tek yıllık.Çok büyük mavi çan şeklinde çiçekleri olan, boyu 30 cm aşmayan, piramidal formlu, koyu yeşil yapraklı bitkidir. Geniş beyaz bir boğaza sahip, büyük, saf mavi renkli çiçekleri olan çok güzel bir süs bitkisidir. 


   Dikkat çekici özelliği: Haziran- Ekim arası gerçekleşen çiçeklenmesi ve çiçeklerin koyu mavi rengidir.

 
   Toprak ve ışık isteği: Hafif ve iyi toprakları, bol güneşli alanları sever. 


   Üretimi: Tohumları Mart – Nisan ayları arasında ekim yastığına ekilir ve buradan şaşırtılır. Mayıs sonunda, sıcak bir alanda, 30 cm aralıkla toprağa dikilir. Saksıda üretimi de mümkündür. Sonbaharda, seralarda hazırlanan çelikler, ilkbaharda daha erken başlayacak bir çiçeklenmeye imkan vereceklerdir. 


   Uygulama alanı: Çiçek tarhlarında ve kışın çiçek açan tek yıllıklarla oluşturulan bordürlerde kullanılırlar. Mavi renkleri bordürlerde çok hoş bir etki yaratır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com