BLETILLA STRIATA YA DA BLETIA HYACINTHINA (ORCHIDACEAE)

BLETILLA STRIATA YA DA BLETIA  HYACINTHINA (ORCHIDACEAE)
Rizomlu

   Yumurta şeklinde, beyaz, etli rizomlardan oluşan bir kök yapısına sahiptir. İnce, yeşil yaprakların (kıvrık ya da dik dururlar), ortasından 25 cm’lik bir sap yükselir ve bu sap 5 cm çapında en az 6 çiçek taşır. Çiçeklenme Ağustos ayında görülür. 


   Dikkat çekici özelliği: Orkidelerin karmen pembesini andıran renkteki, şaşırtıcı görünümlü çiçekleridir.


   Toprak ve ışık isteği: Killi-kireçli, iyi drene olmuş, organik maddece zengin toprakları, korunaklı, yarı gölge ortamları sever.


   Üretimi: Rizomların dikimi ilkbaharda yapılır. Bitkiyi alanda bırakmak mümkündür ve arzu edilir. Fakat bu durumda, soğuk bölgelerde, köklerin üzerine turba ya da ölü yaprak örtüsü serilerek bitki soğuktan korunmalıdır. Saksıda yetiştirilmesi de mümkündür (dikimi ya da saksı değişimi Mart ayında yapılmalıdır). 


   Uygulama alanı: Yarıgölge alanlarda ilginç, değişik dekorasyonlar oluşturmak amacıyla kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com