Çim alanda yabani ot mücadelesi: Yosunlar

Çim alan üzerinde, bazen çim tohumlarını boğacak kadar çok yayılmış olabilirler

Çim alan üzerinde, bazen çim tohumlarını boğacak kadar çok yayılmış olabilirler. Bu gelişme çimin yaşlandığının, toprağın drenajının yetersizliğinin ya da toprak ve iklim koşullarına uygun bir çim karışımı seçilmediğinin belirtisidir. Yosunlar, ilkbaharın başından itibaren yok olmaya karşı zafer kazanmaya başlarlar.

Bu nedenle, ilkbahar başında, yosunlara karşı üretilmiş özel bir ürün kullanılmalıdır. Daha sonra ölen yosunların özenle toplanması gerekecektir. Ardından toprağı verimlileştirmek için gübreleme ve bozulan alanları onarmak için yeniden çim ekimi yapılmalıdır.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com