Çimlerin bakımı: Havalandırma

Başta killi topraklar olmak üzere

Başta killi topraklar olmak üzere tüm topraklar, yağmur, sulama, ayakla basılma, vb. sebeblerle iyice sıkışmakta ve kökler yaşamları için gerekli olan havayı bulmakta zorlanmaktadırlar.

Bu durumun iyileştirilmesi için çim örtüde delikler açılmalıdır. Bu delikler birbirine yakın açılmalıdır. Örneğin çatallı-belin dişleri toprağa batırılarak yapılabilir. Bu işlem için üretilmiş özel aletler de mevcuttur.

Tercihen sonbaharda yapılan bu işlemden sonra, yarım santimetre kalınlığında bir kum ya da turba tabakası yayılmalı ve delikleri dolduracak şekilde süpürülmelidir. Bu sayede küçük dikey hava bacaları oluşturulmuş olacak ve su ile hava rahatlıkla derinlere girebilecektir.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com